Vaal Guney Afrika Günlük Yarış Bülteni
3 Eylül 2026
🧠 Derin analiz: atların tam geçmiş performansına göre hesaplandı
1. Koşu — saat 13.40
1000m ÇimMaiden · 3 ve Yukarı İngilizler
Vaal hipodromunda koşulacak 1. koşu olan Maiden mücadelede tüm atların TJK istatistik puanları eşit olarak 5.0 düzeyindedir. Geçmiş kayıtların bulunmaması nedeniyle yarış, antrenör ve jokey eşleşmelerindeki potansiyele göre değerlendirilmelidir. Bu doğrultuda yarışın gidişatı büyük sürprizlere ve yakın çekişmelere açık görünmektedir.
| # | At | Jokey | Antrenör | Kilo | HP | Son 6 | AGF | Puanımız |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | K DE MELO | J J VAN VUUREN | 60 | 70 | 2223 | %57(1) | 5.0 | |
| 2 | T MAYHEW | B WEBBER | 60 | 58 | 900495 | %1(7) | 5.0 | |
| 3 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | C HABİB | B WEBBER | 58 | 79 | 690323 | %20(2) | 5.0 |
| 4 | G LERENA | J J VAN VUUREN | 58 | 0 | 6 | %4(5) | 5.0 | |
| 5 | K STRYDOM | W/W MARWİNG | 58 | 0 | — | %1(6) | 5.0 | |
| 6 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | B MARX-JACOBSON | C BINDA | 56 | 67 | 653634 | %6(4) | 5.0 |
| 7 | M K KATJEDİ | S G TARRY | 57,5 | 0 | 33 | %11(3) | 5.0 | |
| 8 | K MATSUNYANE | S G TARRY | 55,5 | 0 | 274 | %0(8) | 5.0 |
2. Koşu — saat 14.15
1000m ÇimMaiden/Dişi · 3 ve Yukarı İngilizler
Vaal hipodromunda koşulacak günün ikinci koşusu olan bu maiden dişi mücadelede, tüm safkanlar eşit TJK istatistik puanına sahiptir. Geçmiş TJK kayıtlarının bulunmaması sebebiyle yarış, form durumlarından ziyade jokey ve antrenör hamleleriyle şekillenecektir. Bu tarz yarışlarda hafif kilo avantajları ve takı değişiklikleri ön plana çıkmaktadır.
| # | At | Jokey | Antrenör | Kilo | HP | Son 6 | AGF | Puanımız |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kulaklık takılacağını ifade eder. | M YENİ | F BRONKHORST | 60 | 68 | 553538 | %9(5) | 5.0 |
| 2 | M V'RENSBURG | D N STENGER | 60 | 0 | 3 | %20(2) | 5.0 | |
| 3 | K J LİHABA | G J MAROUN | 60 | 0 | 0-5 | %1(6) | 5.0 | |
| 4 | P MXOLİ | A G LAİRD | 60 | 0 | 9- | %1(7) | 5.0 | |
| 5 | C HABİB | S T PETTİGREW | 58 | 80 | 232 | %44(1) | 5.0 | |
| 6 | M K KATJEDI | A/L LOTZ | 58 | 71 | 75793 | %9(4) | 5.0 | |
| 7 | J R SYSTER | A/L LOTZ | 58 | 69 | 465 | %2(4) | 5.0 | |
| 8 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | C MAUJEAN | F BRONKHORST | 58 | 64 | 66658 | %1(8) | 5.0 |
| 9 | K A BREWER | M PANDARAM | 58 | 0 | 3 | %12(3) | 5.0 | |
| 10 | T MAYHEW | D N STENGER | 58 | 0 | — | %1(2) | 5.0 |
3. Koşu — saat 14.50
1400m ÇimMaiden · 3 Yaşlı İngilizler
Vaal Hipodromu'nda gerçekleştirilecek 3. koşu olan Maiden 1400 metre çim yarışında tüm safkanlar eşit TJK istatistik puanına sahiptir. Yarışta geçmiş start kaydı bulunmayan isimler arasından tecrübeli antrenör ve jokey eşleşmeleri ön plana çıkmaktadır. Bu durum, yarışın sürprize açık ve dikkatli değerlendirilmesi gereken bir mücadele olduğunu göstermektedir.
| # | At | Jokey | Antrenör | Kilo | HP | Son 6 | AGF | Puanımız |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | B MARX-JACOBSON | F P HABIB | 58,5 | 80 | 73462 | %24(1) %26(1) | 5.0 | |
| 2 | T MAYHEW | X/C SPİES | 60 | 78 | 674524 | %8(5) %6(5) | 5.0 | |
| 3 | P MXOLI | S J GRAY | 60 | 76 | 434483 | %15(2) %12(4) | 5.0 | |
| 4 | K J LIHABA | A NDZILANA | 60 | 70 | 734585 | %0(14) %0(13) | 5.0 | |
| 5 | C MAUJEAN | F BRONKHORST | 60 | 61 | 888005 | %1(11) %1(12) | 5.0 | |
| 6 | K STRYDOM | W/W MARWİNG | 60 | 0 | — | %1(10) %2(10) | 5.0 | |
| 7 | C MURRAY | M/M DE KOCK | 60 | 0 | 5 | %6(7) %5(8) | 5.0 | |
| 8 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | J PENNY | C J LENSLEY | 60 | 0 | 6 | %1(12) %1(11) | 5.0 |
| 9 | M K KATJEDİ | S G TARRY | 60 | 0 | — | %4(8) %5(7) | 5.0 | |
| 10 | J GATES | S J GRAY | 60 | 0 | 59 | %1(2) %1(4) | 5.0 | |
| 11 | C HABİB | A G LAİRD | 60 | 0 | — | %3(9) %2(9) | 5.0 | |
| 12 | M YENİ | X/C SPİES | 60 | 0 | 661 | %0(13) | 5.0 | |
| 13 | K MATSUNYANE | A P PETER | 60 | 0 | 4 | %15(3) %21(2) | 5.0 | |
| 14 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | K DE MELO | M/M DE KOCK | 60 | 0 | 7 | %12(4) %14(3) | 5.0 |
| 15 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | K A BREWER | P P LABUSCHAGNE | 57 | 76 | 007274 | %8(6) %5(6) | 5.0 |
4. Koşu — saat 15.25
1400m ÇimMaiden/Dişi · 3 ve Yukarı İngilizler
Vaal hipodromunda koşulacak bu maiden ve dişi koşuda tüm safkanlar eşit TJK istatistik puanına sahiptir ve geçmiş koşu kayıtları bulunmamaktadır. Bu durum yarışın oldukça açık ve sürprize gebe olduğunu göstermektedir. Tecrübeli jokeyler ve önde gelen antrenörlerin isimleri kuponlar için yol gösterici olabilir.
| # | At | Jokey | Antrenör | Kilo | HP | Son 6 | AGF | Puanımız |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | M K KATJEDI | G J MAROUN | 60 | 48 | 706 | %3(4) %2(4) | 5.0 | |
| 1 | M K KATJEDI | G J MAROUN | 60 | 48 | 706 | %3(4) %2(4) | 5.0 | |
| 2 | Kulaklık takılacağını ifade eder. | K J LİHABA | A G LAİRD | 57 | 78 | 538 | %8(2) %10(2) | 5.0 |
| 2 | Kulaklık takılacağını ifade eder. | K J LİHABA | A G LAİRD | 57 | 78 | 538 | %8(2) %10(2) | 5.0 |
| 3 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | C MURRAY | X/C SPİES | 57 | 75 | 473348 | %8(3) %7(3) | 5.0 |
| 3 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | C MURRAY | X/C SPİES | 57 | 75 | 473348 | %8(3) %7(3) | 5.0 |
| 4 | A MOSAHEB | C J LENSLEY | 53 | 66 | 966 | %2(5) %1(6) | 5.0 | |
| 4 | A MOSAHEB | C J LENSLEY | 53 | 66 | 966 | %2(5) %1(6) | 5.0 | |
| 5 | J R SYSTER | G J MAROUN | 57 | 64 | 877 | %1(4) %1(4) | 5.0 | |
| 5 | J R SYSTER | G J MAROUN | 57 | 64 | 877 | %1(4) %1(4) | 5.0 | |
| 6 | J GATES | S J GRAY | 57 | 56 | 0607 | %0(9) %0(10) | 5.0 | |
| 6 | J GATES | S J GRAY | 57 | 56 | 0607 | %0(9) %0(10) | 5.0 | |
| 7 | K MATSUNYANE | S G TARRY | 57 | 0 | 0 | %1(7) %2(5) | 5.0 | |
| 7 | K MATSUNYANE | S G TARRY | 57 | 0 | 0 | %1(7) %2(5) | 5.0 | |
| 8 | P MXOLİ | P F MATCHETT | 57 | 0 | 88 | %1(8) %1(8) | 5.0 | |
| 8 | P MXOLİ | P F MATCHETT | 57 | 0 | 88 | %1(8) %1(8) | 5.0 | |
| 9 | Kulaklık takılacağını ifade eder. | G LERENA | M N HOUDALAKİS | 57 | 0 | 42 | %74(1) %74(1) | 5.0 |
| 9 | Kulaklık takılacağını ifade eder. | G LERENA | M N HOUDALAKİS | 57 | 0 | 42 | %74(1) %74(1) | 5.0 |
| 10 | M YENİ | P F MATCHETT | 57 | 0 | 0 | %2(6) %1(7) | 5.0 | |
| 10 | M YENİ | P F MATCHETT | 57 | 0 | 0 | %2(6) %1(7) | 5.0 | |
| 11 | T MAYHEW | G J MAROUN | 57 | 0 | 86 | %0(10) %1(9) | 5.0 | |
| 11 | T MAYHEW | G J MAROUN | 57 | 0 | 86 | %0(10) %1(9) | 5.0 |
5. Koşu — saat 16.00
2000m ÇimHandikap/Dişi · 3 ve Yukarı İngilizler
Vaal Hipodromu'nda koşulacak 2000 metre çim pistteki bu handikap dişi mücadelede, tüm safkanların TJK istatistik puanları eşit olarak 5.0 seviyesindedir. Atların TJK veritabanında geçmiş kayıtlarının bulunmaması, yarışın kurgulanmasını ve favori belirlenmesini oldukça güçleştirmektedir. Bu şartlar altında jokey ve antrenör tecrübeleri ile koşu içi taktik hamleler yarışın sonucunu belirleyecektir.
| # | At | Jokey | Antrenör | Kilo | HP | Son 6 | AGF | Puanımız |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | P MXOLI | S J GRAY | 62,5 | 91 | 238709 | %19(3) %18(3) | 5.0 | |
| 1 | P MXOLI | S J GRAY | 62,5 | 91 | 238709 | %19(3) %18(3) | 5.0 | |
| 2 | J GATES | S J GRAY | 61 | 88 | 6-72563 | %0(6) %0(6) | 5.0 | |
| 2 | J GATES | S J GRAY | 61 | 88 | 6-72563 | %0(6) %0(6) | 5.0 | |
| 3 | G LERENA | F BRONKHORST | 58,5 | 83 | 474332 | %26(2) %29(1) | 5.0 | |
| 3 | G LERENA | F BRONKHORST | 58,5 | 83 | 474332 | %26(2) %29(1) | 5.0 | |
| 4 | K MATSUNYANE | A P PETER | 57,5 | 81 | 296214 | %26(1) %28(2) | 5.0 | |
| 4 | K MATSUNYANE | A P PETER | 57,5 | 81 | 296214 | %26(1) %28(2) | 5.0 | |
| 5 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | C MAUJEAN | F BRONKHORST | 56,5 | 79 | 154664 | %0(7) | 5.0 |
| 5 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | C MAUJEAN | F BRONKHORST | 56,5 | 79 | 154664 | %0(7) | 5.0 |
| 6 | Yanak peluşu takılacağını ifade eder. | C HABIB | H E ADAMSON | 55,5 | 77 | 1-10363 | %16(4) %13(4) | 5.0 |
| 6 | Yanak peluşu takılacağını ifade eder. | C HABIB | H E ADAMSON | 55,5 | 77 | 1-10363 | %16(4) %13(4) | 5.0 |
| 7 | B MARX-JACOBSON | M N HOUDALAKIS | 51 | 72 | 352041 | %13(5) %12(5) | 5.0 | |
| 7 | B MARX-JACOBSON | M N HOUDALAKIS | 51 | 72 | 352041 | %13(5) %12(5) | 5.0 |
6. Koşu — saat 16.35
2000m ÇimHandikap · 3 ve Yukarı İngilizler
Vaal Hipodromu'nda gerçekleştirilecek 2000 metre çim pistteki 6. koşuda tüm safkanlar eşit TJK istatistik puanına sahiptir. Geçmiş TJK kayıtlarının bulunmaması nedeniyle yarış oldukça açık görünmektedir ve sürprize açık bir mücadele beklenmelidir.
| # | At | Jokey | Antrenör | Kilo | HP | Son 6 | AGF | Puanımız |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | A MOSAHEB | C I JONKER | 59 | 72 | 291725 | %18(1) %18(1) | 5.0 |
| 2 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | G LERENA | J S ROUX | 60 | 66 | 803567 | %10(5) %11(5) | 5.0 |
| 3 | J PENNY | T ZACKEY | 58,5 | 63 | 361039 | %6(8) %7(7) | 5.0 | |
| 4 | Kulaklık takılacağını ifade eder. | M YENİ | F P HABİB | 58 | 81 | 9051 | %18(2) %18(2) | 5.0 |
| 5 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | K J LIHABA | E VERDONESE | 57,5 | 61 | 905577 | %3(10) %3(10) | 5.0 |
| 6 | J BOTES | X/C SPIES | 52 | 55 | 278747 | %4(9) %3(9) | 5.0 | |
| 7 | G SAMO-BURTHIA | B B RUITERS | 51,5 | 54 | 750663 | %8(6) %7(6) | 5.0 | |
| 8 | Kulaklık takılacağını ifade eder. | B MARX-JACOBSON | E VERDONESE | 52,5 | 54 | 6-00972 | %12(4) %12(4) | 5.0 |
| 9 | K A BREWER | M PANDARAM | 54 | 54 | 827304 | %6(7) %7(8) | 5.0 | |
| 10 | Kulaklık takılacağını ifade eder. | C HABIB | F BRONKHORST | 54 | 55 | 044564 | %13(3) %14(3) | 5.0 |
| 11 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | P MXOLI | C I JONKER | 52,5 | 51 | 039050 | %2(1) %1(1) | 5.0 |
7. Koşu — saat 17.15
1600m ÇimHandikap · 3 ve Yukarı İngilizler
Vaal Hipodromu 7. koşu için TJK verilerinde tüm safkanlar eşit istatistik puanına sahiptir ve geçmiş koşu kayıtları yer almamaktadır. Bu durum, yarışın dengeli geçebileceğini ve antrenör-jokey ikililerinin form durumunun ön plana çıkacağını göstermektedir. Analiz aşamasında ek kulüp verilerini ve son dakika değişikliklerini dikkate almak faydalı olacaktır.
| # | At | Jokey | Antrenör | Kilo | HP | Son 6 | AGF | Puanımız |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | C MURRAY | M/M DE KOCK | 60 | 85 | 9-21 | %30(2) | 5.0 | |
| 2 | M YENI | F P HABIB | 59 | 83 | 330482 | %37(1) | 5.0 | |
| 3 | K DE MELO | M N HOUDALAKİS | 57 | 79 | 204735 | %11(3) | 5.0 | |
| 4 | M K KATJEDİ | S G TARRY | 55,5 | 76 | 232185 | %4(5) | 5.0 | |
| 5 | K MATSUNYANE | S G TARRY | 53 | 70 | 400062 | %8(4) | 5.0 | |
| 6 | J R SYSTER | M/M DE KOCK | 52,5 | 86 | 1 | %7(2) | 5.0 | |
| 7 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | B MARX-JACOBSON | P F MATCHETT | 51 | 69 | 241068 | %1(6) | 5.0 |
| 8 | J PENNY | M/M DE KOCK | 52 | 68 | 034136 | - | 5.0 | |
| 9 | A MOSAHEB | C I JONKER | 48 | 68 | 168372 | %2(1) | 5.0 | |
| 2 | M YENI | F P HABIB | 59 | 83 | 330482 | %37(1) | 0.0 | |
| 3 | K DE MELO | M N HOUDALAKİS | 57 | 79 | 204735 | %11(3) | 0.0 | |
| 4 | M K KATJEDİ | S G TARRY | 55,5 | 76 | 232185 | %4(5) | 0.0 | |
| 5 | K MATSUNYANE | S G TARRY | 53 | 70 | 400062 | %8(4) | 0.0 | |
| 6 | J R SYSTER | M/M DE KOCK | 52,5 | 86 | 1 | %7(2) | 0.0 | |
| 7 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | B MARX-JACOBSON | P F MATCHETT | 51 | 69 | 241068 | %1(6) | 0.0 |
| 8 | J PENNY | M/M DE KOCK | 52 | 68 | 034136 | - | 0.0 | |
| 9 | A MOSAHEB | C I JONKER | 48 | 68 | 168372 | %2(1) | 0.0 |
8. Koşu — saat 17.50
1400m ÇimHandikap · 3 ve Yukarı İngilizler
Vaal Hipodromu'ndaki 1400 metre çim pist üzerinde koşulacak olan 8. koşuda, tüm safkanların TJK istatistik puanları eşit bir şekilde 5.0 olarak görünmektedir. Geçmiş performans kayıtlarının bulunmaması ve puanların dengeli olması, bu zorlu handikap mücadelede sürpriz ihtimalini artırmaktadır. Yarış severlerin jokey ve antrenör form durumlarını dikkate alarak geniş kupon yapmaları tavsiye edilir.
| # | At | Jokey | Antrenör | Kilo | HP | Son 6 | AGF | Puanımız |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | M YENİ | F P HABİB | 61 | 77 | 927423 | %20(1) | 5.0 | |
| 2 | C MURRAY | R KLAASEN | 61 | 76 | 5-01523 | %17(2) | 5.0 | |
| 3 | K STRYDOM | F BRONKHORST | 60,5 | 75 | 792187 | %5(7) | 5.0 | |
| 4 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | C MAUJEAN | F BRONKHORST | 59,5 | 73 | 90-8608 | %2(8) | 5.0 |
| 5 | C HABİB | G J MAROUN | 59,5 | 73 | 665554 | %11(5) | 5.0 | |
| 6 | Kulaklık takılacağını ifade eder. | K DE MELO | S G TARRY | 59 | 72 | 275163 | %16(3) | 5.0 |
| 7 | J PENNY | F BRONKHORST | 58,5 | 72 | 009770 | %1(10) | 5.0 | |
| 8 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | P MXOLİ | B WEBBER | 58 | 71 | 264755 | %9(6) | 5.0 |
| 9 | J GATES | S J GRAY | 53 | 60 | 045862 | %14(4) | 5.0 | |
| 10 | A MOSAHEB | C I JONKER | 48 | 57 | 040167 | %2(9) | 5.0 | |
| 11 | Kapalı gözlük takılacağını ifade eder. | M K KATJEDI | S J GRAY | 52 | 57 | 090741 | %2(4) | 5.0 |
Bültenden Anlam Çıkarmakta Zorlanıyor musun?
At Yarışı Terimleri Sözlüğü: AGF, Handikap, Suklet, Galop, Start No Ne Demek?
Bültende karşına çıkan her terimin (AGF, handikap, suklet, galop, start no ve daha fazlası) sade açıklaması, tek sayfada A'dan Z'ye sözlük.
AGF Nedir, Nasıl Okunur? Altılı Ganyan Favorisinin Tahminlerdeki Gerçek Rolü
AGF'nin ne olduğu, kalabalığın (crowd) bilgisini nasıl yansıttığı ve neden tek başına yeterli bir tahmin sinyali olmadığı.
Altılı Ganyan Nasıl Oynanır? Kupon Doldurmadan Kazanca Adım Adım Rehber
Altılı Ganyan'ın 6 ayak mantığından tek/çift at işaretlemeye, kombinasyon hesabından kupon doldurmaya kadar adım adım pratik rehber.